Bezradność

Jestem w bezradności, stoję w niej po kolana. Robi się jej więcej. Ruszyć nogą nie mogę, ruszyć ręką nie mogę. Oczy przerażone niemocą rzucają spanikowane iskry.
Można mieć tysiąc rad, a nawet dwa i… nie mieć nic do powiedzenia. Milczenie razem z drugą osobą może mu się czasem bardziej przysłużyć niż papka bezużytecznych wskazówek.
Bezradność. Chęci mnóstwo, tylko czynu brak. Nie z powodu strachu… Tylko z takiej ogromnej niemocy. Otaczającej jak smoła i pętająca wszystkie ruchy. Nic nie możemy czasem tak naprawdę zrobić. Zwyczajnie czasem się nie da. W głowie z prędkością światła tworzą się kolejne rozwiązania, schematy. Tyle, że wszystko nieskuteczne.
Bezradność. Tu i teraz. Obecność ciała, myśli i serca. Poczuj swoją siłę ale poczuj też swoją bezradność. Ona także jest Twoja.

One comment on “Bezradność

  1. Mała Wróżka 🌞🍃

    Mały, niewinny AKTcent, skradł kawałek duszy… Nic nie szkodzi. Dusza spokojna. Dusza wrażliwa, powabna, delikatna… wie komu przyzwolić i oddać się w okruszku. Nie zabraknie mi a wie że jest w odpowiednich rękach. Zrobi dobre. Dusza szczęśliwa w świadomości przysluzenia się ku dobru, ku sercu, ku miłości miłości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *