Bó(uuuu)l

Poranna kawa, leniwie rozlewająca ciepło po całym ciele uzmysłowiła jak bardzo wygodnie zadomowił się w każdym zakamarku ból.

Upychany, odsuwany, palcem na ustach przyciskany pochował się i gnije z zaniedbania. Czasem gdzieś na nowo wybije. Wtedy trudno nad nim zapanować.
W imieniu udręczonych bólem, bezpowrotnie nim uzależnionych, przybijam – boleśnie palce przytrzaskując, wielki manifest zmiany.
Od dziś niech będzie tylko bul. Idiotyzm? Nonszalancja piszącego?
Niech owo „u” środek wyrazu wyznaczające będzie metaforą uwalniania buuuuuulu. Niech “u” zwane otwartym, otworzy wszelkie zło.
Jak tego dokonać? Jeden głośno zapłacze, inny siorbać po cichutku będzie. Każdy sposób jest dobry by się balastu pozbyć. Wyć w miejscu ustronnym, skopać przypadkowy słupek graniczny, wytrząść, wyskakać, wytupać i co tam jeszcze na wyp…
Lekkości życzę sobie i Tobie.

4 comments on “Bó(uuuu)l

 1. Justyna z Pigmentova

  Wpadłam na Twojego bloga poprzez instagram i konto stacji komunikacji , wzajemne lajkowanie. Styl wypowiedzi, przenośnie i ogólne poruszenie sprawiły, że przetrzebiłam piwnicę w poszukiwaniu starych pamiętników. Znalazłam beczkę śmiechu i puszkę pandory w jednym. Dzięki Tobie , dziękuję 🙂

 2. MI

  Będę kopać
  Krzyczeć
  Wrzeszczeć
  Pytać bez oczekiwania na odpowiedz
  Będę płakać bardzo cicho
  Trzeba zapomnieć o sobie żeby usłyszeć, ze szumial długi strumień
  Strumień przynosi wiele …

 3. MI

  Wpadajmy na swoje blogi i instagramy…..a życie sobie biegnie wolniej lub szybciej….w necie jest o wiele łatwiej prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *