Z ręką na sercu

Dziś zabrałem się nieco inaczej do pracy. Metafora to podróż w nieznane. Nakreśliłem sobie mapę. Ścieżki myśli splatały się w różne kształty. Kręte linie spotykały się w podobnym miejscu, a czasem z tego samego miejsca wiodły w tak odmienne miejsca. Żadnych praw, reguł czy logiki. Gdzie dziś poprowadziły?
Z ręką na sercu – to mówić prawdę najprawdziwszą, to jak przed Sądem Najwyższym składać przysięgę tak uroczystą, że sięgającą majestatu Ostateczności. Prawda mieszka w sercu. Wir synaps w ogromnym pędzie z równą swobodą tworzy myśli ale i iluzje.
Tymczasem serce przywiązuje się do prawdy… zawsze. Serce nie oszukuje, nie manipuluje, nie koloryzuje. Dlaczego tak jest? Nie wiem doprawdy ale czuje to całym Sercem.
Z ręką na sercu można sprawdzić, gdzie jestem. Nie trzeba ku temu map i kompasów. Jestem tu i teraz z każdym serca biciem. To najważniejsze.
Można też to serce zasłonić. Wtedy też ręka na piersi ląduje. Stawiam granice, której nikomu przekroczyć nie wolno. Bronię się i chronię. Nie chce szarpania. Chce słyszeć jego dźwięcznego bicia. Chce o nie zadbać czule. Szeptać słowa pełne miłości. Dotykać, pieścić i masować. Dobrze, gdy dłoń na sercu ląduje odbierając ciężary niemożliwe dla niego do udźwignięcia.
Gdy serce jest masowane, można je wtedy ku życiu przywrócić. Nie tylko gdy staje ugodzone zawałem, także wtedy, gdy brak mu miłości.
Serce jak opoka, nie jest zimne jak skała, nie pełne śmiertelnego chłodu lecz ciepłe jak bose stopy śmigające po nadmorskim piasku.
Duchowe kroku odliczanie, duchowe życiu życia oddawanie.
Z ręką na sercu… Może wtedy jest dopiero tak naprawdę prawda, gdy dłoń drugiego człowieka słucha muzyki serca.
Z ręką na sercu jak salut żołnierza, miłości hołd oddany na wszelkie świętości wiecznego bicia serca Nieskończonego.

3 comments on “Z ręką na sercu

 1. LAURA

  Cudowny …wpis …jak zawsze …
  Serce i ochrona terytorium …
  Pragnienie Miłości i blizna otoczona strachem przed nią …A to nie tak …każda miłość jest inna …
  A serce czas otworzyć Bracie pisarzu <3

 2. Mi

  Głębokie, prawdziwe, piękne a zarazem otoczone granicą i murem….
  bicie serca które słychać czasami głośno i wyraźnie, czasami jak echo…a później nagle coraz ciszej i ciszej….co nie oznacza ze zniknęło. Za sercem i z sercem zawsze stoi Ktoś lub Coś. Jednym się udaje złapać bicie a innym nie… z „ręką na sercu” są tacy, którzy łapią szybciej.

 3. Mała Wróżka 🌞🍃

  “Jasne uczucia są najmocniejszym, najbardziej efektywnym środkiem przeciwstawiającym się jakiejkolwiek chorobie, jakiemukolwiek złu.
  Bo gdy w człowieku pojawia się miłość czysta, prawdziwa, odwzajemniona…- dodaje skrzydeł, rozpala duszę. Trzeba nam obdarzać się tym nawzajem (…)”.
  P-d 🌿
  Z ręką na sercu… zdrowia, szczescia i kwiatka ❤🍀🌻

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *