Anioł Przezroczysty

Moja dusza pachnie Tobą to nazwa fanpage prowadzonego przez Aleksandrę Steć. Któż nie zna jej myśli? Chyba każdy, kto choć odrobinę refleksyjnie przygląda się sobie lub swoim relacjom, musiał trafić na jej fanpage.
Ola to Anioł Przezroczysty. Jej niezwykłej kruchości powłoka przepuszcza całą miłość tego świata. Dlatego czytając jej słowa czułem się jak u siebie, w swoim wymarzonym domu. Z każdym słowem czułem się jak ze swoimi myślami. Jakby u mnie rodziły się, by u niej wykluć się w jeszcze wspanialszej postaci. Kupiłem książkę. Wyjąłem zakreślacz. Nie podkreśliłem nic. Dlaczego? Po co zakreślać każde słowo. Czułem się, jakby bijące się w głowie myśli wyrwały się z niedoli, trafiły do Przezroczystego Anioła, który pytaniom kazał powrócić w odpowiedziach.

„Słowami też można dotknąć duszy. Pogłaskać serce. Sprawić, że z drobnych kawałków na nowo ułożymy całość. Historię o uczuciach zupełnie absurdalnych, ale też absolutnie pięknych”

„Nawet jeśli czułbyś się nierozumiany i zagubiony na tym świecie, to wiedz, że ja Cię zrozumiem. Będę zawsze z Tobą”

Zaufałem, przyjąłem Dar Anioła, słucham Jego do mnie odpowiedzi.

Są na tym świecie cuda. Anioł zadzwonił. Niezwykle zaskakujący początek, który pokazał, że nie warto nikomu odrzucać pochopnie słuchawki. Później śmiech. Zaraźliwy. Pomiędzy spożywczakiem a sklepem z elektroniką siedziałem w samochodzie i chichrałem się pomimo, że nie miałem ku temu okazji przynajmniej dwa tygodnie.

Ola i jej dwaj towarzysze w chorobie jeden od drugiego z większym sercem dla swej Pani w magicznym tercecie tworzący piękne pieśni o miłości.
Trzymając kciuki w mojej sprawie zaśpiewali najpiękniej jak potrafili. Nie udało się. Jestem wdzięczny za obecność w tym trudnym czasie. Jestem Wam wszyscy dobrzy ludzie wdzięczni za to, że wciąż tu jestem.

***

Na koniec znów cytat prosto z Duszy:
Nie chce wierzyć w brak szans. Nie umiem się poddawać. Życie ukształtowało ba tyle silnie mój charakter, że nie wiem jak to jest się poddać. Zawsze wierzę. W siebie, w świat, w cuda. Nie wiem co to znaczy odejść. Szczególnie wtedy, gdy się kocha. Bo jak to tak, że rozdzielą nas dwa światy?

 

One comment on “Anioł Przezroczysty

 1. Mała Wróżka 🌞🍃

  Drogi kręte.. Nie oczekiwać cudu- sam nastapi. Wytrwałości,wiary i pokory. Pierwsze słowa w słuchawce telefonu … Cox za “wibracja!”.Spotkanie: powiem delikatnego wiatru i otulenie obloczkiem…
  Ciepło rozlewajace się po ciele- błogostan… Niebieski widzę! Słyszę:
  “Lubią Cie tam, do góry”
  ” Wielu przyszło do Ciebie”
  “Chroń się.”
  ” I my znamy się nie od dziś”.
  Namaste J❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *